Nagłowek WebinarNIA

Monitorowanie jakości leku: zgłaszanie działań niepożądanych.

Zdjęcie przewodnie webinaru

O webinarze

Serdecznie zapraszamy na certyfikowane i punktowane posiedzenie naukowo-szkoleniowe w formie webinaru na żywo, organizowane przez Naczelną Izbę Aptekarską.

Podczas szkolenia omówione zostaną rodzaje działań niepożądanych produktów leczniczych, cel i sposób ich zgłaszania. W praktyczny sposób zostanie omówiony System Monitorowania Zagrożeń - elektroniczny formularz dla osoby wykonującej zawód medyczny.

Prelegenci:

Maja Nizio - absolwentka studiów farmaceutycznych w Lublinie. Posiada wieloletnie doświadczenie w administracji związanej z farmacją m.in. jako kierownik Delegatury w Koszalinie Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego, następnie pełniąc  obowiązki Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego. Uzyskała także doświadczenie na stanowisku inspektora ds. obrotu hurtowego w Głównym Inspektoracie Farmaceutycznym. Obecnie jest naczelnikiem Wydziału Pojedynczych Przypadków Działań Niepożądanych w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Prowadziła szkolenia z zakresu monitorowania bezpieczeństwa produktów leczniczych dla pracowników podmiotów odpowiedzialnych i hurtowni farmaceutycznych.

oraz

Barbara Byśkiniewicz - absolwentka Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Ukończyła studia podyplomowe Prawo Farmaceutyczne dla Biznesu w Akademii Leona Koźmińskiego. Od 2017 roku pracuje w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Aktualnie Starszy Ekspert w Wydziale Pojedynczych Przypadków Działań Niepożądanych w Departamencie Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych.  

Za udział w wydarzeniu można otrzymać 2 punkty edukacyjne tzw. "miękkie".

Partnerem jest firma Hasco-Lek.

Ważne informacje

  • prosimy o uważne wpisywanie adresów mailowych oraz poprawnych danych osobowych w formularzu rejestracji, polu logowania się na wydarzenie oraz ankiecie końcowej - na ich podstawie generowane będą certyfikaty;
  • w przypadku nieotrzymania wiadomości z potwierdzeniem rejestracji należy sprawdzić folder SPAM lub skontaktować się z organizatorem: webinarnia@nia.org.pl.

Biorąc udział w tym webinarze dowiesz się:

  • Działanie niepożądane produktu leczniczego, definicja, rodzaj.
  • Cel zgłaszania działań niepożądanych produktu leczniczego.
  • Sposób zgłaszania działań niepożądanych: do kogo można zgłosić, konstrukcja zgłoszenia.
  • System Monitorowania Zagrożeń - elektroniczny formularz.

Dla kogo będzie interesujący?

  • pracowników hurtowni farmaceutycznych
  • farmaceutów pracujących w aptekach ogólnodostępnych i szpitalnych
  • studentów farmacji