Nagłowek WebinarNIA

Współpraca Lekarz-Pacjent-Farmaceuta dla poprawy kontroli ciśnienia tętniczego. Jak poprawnie je mierzyć?

Zdjęcie przewodnie webinaru

O webinarze

5.12.2023 o g. 19 zapraszamy na szkolenie zakończone testem weryfikującym wiedzę organizowane przez Naczelną Izbę Aptekarską we współpracy z firmą Servier Polska.

Temat pierwszego wykładu dotyczy specyfiki, diagnostyki, monitorowania i leczenia choroby nadciśnieniowej z uwzględnieniem aktualnych wytycznych. Drugi wykład to cenne informacje praktyczne dotyczące opieki farmaceutycznej w kontekście przede wszystkim pacjenta z nadciśnieniem tętniczym. 

Prelegenci: 

 • dr hab. n. med. Jacek Wolf - pracuje w Klinice Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Ponadto koordynuje badania w Centrum Medycyny Translacyjnej (core-facility GUMed) oraz Centrum Medycyny Snu (core-facility UCK). Jest specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych oraz hipertensjologii. W październiku 2022 r. objął funkcję prezesa Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego kadencji 2022-2024. Od roku 2020 Pełni także funkcję redaktora naczelnego oficjalnego Czasopisma Naukowego Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego pt. „Arterial Hypertension”. Jest współautorem wielu wytycznych i stanowisk eksperckich w zakresie postępowania w nadciśnieniu tętniczym.
  Podstawowym obszarem zainteresowania badawczego dra Wolfa jest nadciśnienie tętnicze we wszystkich aspektach, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu bezdechu sennego na regulację układu krążenia oraz jego związek ze schorzeniami kardiometabolicznymi.
 • mgr farm. Marek Tomków - Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w sektorze farmaceutycznym. Obecnie jest wiceprezesem Naczelnej Rady Aptekarskiej oraz prezesem Okręgowej Rady Aptekarskiej w Opolu. Z kolei w latach 2002-2007 pełnił funkcję wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego. Z wykształcenia jest farmaceutą, ukończył wydział farmaceutyczny Akademii Medycznej we Wrocławiu. Posiada specjalizację pierwszego stopnia z farmacji aptecznej.Ekspert i wykładowca w dziedzinie prawa farmaceutycznego. Uczestnik wielu kluczowych debat i wydarzeń specjalnych związanych z sektorem aptecznym. W 2017 r. znalazł się w zestawieniu 100 najbardziej wpływowych osób w ochronie zdrowia.

Za udział w wydarzeniu można otrzymać 3 punkty edukacyjne tzw. twarde.

Aby otrzymać certyfikat, należy wypełnić test wiedzy na zakończenie spotkania. Zalicza minimum 60% poprawnych odpowiedzi.

Webinar potrwa do godziny 21:15.

Ważne informacje

 • warunkiem uzyskania certyfikatu przyznającego punkty edukacyjne jest zaliczenie testu wiedzy na koniec szkolenia. Test składa się z 10 pytań jednokrotnego wyboru. Zalicza minimum 60% poprawnych odpowiedzi;
 • prosimy o uważne wpisywanie adresów mailowych oraz poprawnych danych osobowych w formularzu rejestracji, polu logowania się na wydarzenie oraz ankiecie końcowej - na ich podstawie generowane będą certyfikaty;
 • w przypadku nieotrzymania wiadomości z potwierdzeniem rejestracji należy sprawdzić folder SPAM lub skontaktować się z organizatorem: webinarnia@nia.org.pl;
 • certyfikaty wysyłane są najpóźniej w ciągu 7 dni od zakończenia wydarzenia na adres mailowy podany podczas rejestracji na wydarzenie.

Biorąc udział w tym webinarze, dowiesz się:

 • o znaczeniu współpracy lekarz-pacjent-farmaceuta w poprawie kontroli ciśnienia wśród polskich pacjentów;
 • praktycznych aspektach opieki farmaceutycznej na przykładzie pacjenta z nadciśnieniem tętniczym.

Dla kogo będzie interesujący?

 • pracowników aptek ogólnodostępnych
 • pracowników aptek szpitalnych
 • pracowników naukowi
 • studentów farmacji