Nagłowek WebinarNIA

Prawa pacjenta: case studies dla opieki farmaceutycznej

Zdjęcie przewodnie webinaru

O webinarze

8 stycznia o godz. 20 zapraszamy na internetowe posiedzenie naukowo-szkoleniowe realizowane przez Lubelską Okręgową Izbę Aptekarską. Partnerem wydarzenie jest firma Herbapol Wrocław.

W trakcie webinaru poruszymy praktyczne, wybrane aspekty prawa medycznego w kontekście sprawowania opieki farmaceutycznej. Na przykładach omówimy potencjalne naruszenia praw pacjenta i ich konsekwencje. Sięgniemy do glos, czyli do naukowych komentarzy analizujących orzeczenia sądowe w sprawach o naruszenia praw pacjenta, odnosząc je do sytuacji, z jakimi może spotkać się farmaceuta w swojej pracy. Nawiążemy także do najnowszych aktów prawnych - w tym do ustawy o jakości w ochronie zdrowia - odpowiadając na pytanie, w jakim stopniu dotyczą one praktyki farmaceutycznej.

Prelegentki:

Monika Bartwicka - prawniczka, od ponad dziesięciu lat szkoląca farmaceutów i lekarzy z prawa farmaceutycznego oraz zagadnień związanych z odpowiedzialnością zawodową, przestrzeganiem prawa pacjenta. Absolwentka podyplomowych studiów doktorskich oraz prawa medycznego na Uniwersytecie Gdańskim.

mgr farm. Olga Sierpniowska - farmaceutka, pasjonatka tematów związanych ze zdrowiem, specjalistka farmacji aptecznej, w trakcie specjalizacji z farmacji klinicznej. Redaktor naczelna "Aptekarza Polskiego" - pisma Naczelnej Izby Aptekarskiej, autorka artykułów i publikacji popularyzujących wiedzę z zakresu farmacji oraz materiałów edukacyjnych kierowanych do pacjentów. Członek Zespołu ds. Standaryzacji Opieki Farmaceutycznej Naczelnej Izby Aptekarskiej i Koordynator Sekcji Ginekologiczno-Położniczej Polskiego Towarzystwa Farmacji Klinicznej.

Za udział w wydarzeniu można otrzymać 2 punkty edukacyjne tzw. miękkie.

Ważne informacje

  • warunkiem uzyskania certyfikatu przyznającego punkty edukacyjne jest wypełnienie ankiety końcowej oraz podanie w niej PWZ. Osoby, które nie podadzą PWZ w ankiecie otrzymają certyfikat uczestnictwa, bez punktów edukacyjnych;
  • prosimy o uważne wpisywanie adresów mailowych oraz poprawnych danych osobowych w formularzu rejestracji, polu logowania się na wydarzenie oraz ankiecie końcowej - na ich podstawie generowane będą certyfikaty;
  • w przypadku nieotrzymania wiadomości z potwierdzeniem rejestracji należy sprawdzić folder SPAM lub skontaktować się z organizatorem: webinarnia@nia.org.pl.

Biorąc udział w tym webinarze, dowiesz się:

  • Jak kształtuje się odpowiedzialność prawna za naruszenia praw pacjenta w świetle obowiązujących przepisów?
  • W jaki sposób farmaceuta może zminimalizować ryzyko związane z udzielaniem świadczeń opieki farmaceutycznej?
  • W jakich sytuacjach pacjenci najczęściej skarżą o naruszenie ich praw?

Dla kogo będzie interesujący?

  • farmaceutów pracujących w aptekach ogólnodostępnych i szpitalnych
  • studentów farmacji i medycyny
  • innych profesjonalistów ochrony zdrowia