Nagłowek WebinarNIA

Prawidłowy pomiar temperatury dziecka i jego interpretacja. Zarządzanie gorączką u dzieci

Zdjęcie przewodnie webinaru

O webinarze

13 lutego 2024 o g. 19 zapraszamy na kurs zakończony testem weryfikującym wiedzę pt. Prawidłowy pomiar temperatury dziecka i jego interpretacja. Zarządzanie gorączką u dzieci. 

Partnerem webinaru jest firma Novamed oraz marka Braun.

Prelegentka: 

mgr farm. Beata Plewka - farmaceutka, specjalistka z zakresu farmacji aptecznej oraz doktorantka na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, a także kierownik apteki Medicover w Poznaniu. Autorka i współautorka publikacji dotyczących opieki farmaceutycznej oraz materiałów edukacyjnych wspierających farmaceutów w codziennej pracy. Prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych „Profesjonalne doradztwo i opieka farmaceutyczna w aptece ogólnodostępnej” na UMP. Z zaangażowaniem udziela pomocy pacjentom apteki w racjonalnym i zgodnym z zasadami EBM (evidence-based medicine) podejmowaniu decyzji dotyczących ich zdrowia.

Podczas webinaru uczestnicy dowiedzą się, jaka jest prawidłowa temperatura dziecka i jak ją mierzyć. Czym jest gorączka i czy zależy od wieku dziecka? Dlaczego w różnych częściach ciała temperatura jest inna? Czy i jak walczyć z gorączką - leki, pomiary i domowe sposoby zbijania temperatury. 

Webinar przeznaczony jest dla fachowego personelu apteki, który w ramach świadczenia opieki farmaceutycznej pomaga Pacjentom dobrać metodę pomiarów temperatury i interpretację wyników oraz edukuje ich w zakresie prawidłowego pomiaru.

Za udział w wydarzeniu można otrzymać 2 punkty edukacyjne tzw. twarde. Warunkiem otrzymania certyfikatu jest wypełnienie testu po wykładzie (zalicza 60% poprawnych odpowiedzi).

Ważne informacje

Ważne informacje

 • warunkiem uzyskania certyfikatu przyznającego punkty edukacyjne jest zaliczenie testu wiedzy na koniec szkolenia. Test składa się z 10 pytań jednokrotnego wyboru. Zalicza minimum 60% poprawnych odpowiedzi;
 • warunkiem uzyskania certyfikatu przyznającego punkty edukacyjne jest wypełnienie ankiety końcowej oraz podanie w niej PWZ. Osoby, które nie podadzą PWZ w ankiecie otrzymają certyfikat uczestnictwa, bez punktów edukacyjnych;
 • prosimy o uważne wpisywanie adresów mailowych oraz poprawnych danych osobowych w formularzu rejestracji, polu logowania się na wydarzenie oraz ankiecie końcowej - na ich podstawie generowane będą certyfikaty;
 • w przypadku nieotrzymania wiadomości z potwierdzeniem rejestracji należy sprawdzić folder SPAM lub skontaktować się z organizatorem: webinarnia@nia.org.pl.

Biorąc udział w tym webinarze, dowiesz się:

 • jaka jest prawidłowa temperatura dziecka i jak ją mierzyć,
 • czym jest gorączka i czy zależy od wieku dziecka
 • jak walczyć z gorączką

Dla kogo będzie interesujący?

 • farmaceutów pracujących w aptekach ogólnodostępnych i szpitalnych
 • studentów farmacji
 • fizjoterapeutów oddechowych
 • pracowników naukowych