Migrena – czy nowoczesne terapie zmieniają paradygmat leczenia?
O webinarze
4 czerwca 2024 (wtorek) o godz. 19 zapraszamy na kurs zakończony testem weryfikującym wiedzę pt. "Migrena – czy nowoczesne terapie zmieniają paradygmat leczenia?"
Partnerem webinaru jest firma Pfizer.
Podczas webinaru zostaną poruszone następujące tematy:
Sylwetka wykładowcy:
Dr hab. n. med. Magdalena Nowaczewska, prof. UMK
Lekarz neurolog specjalizująca się w leczeniu bólu, zwłaszcza bólu głowy i migreny. Absolwentka studiów podyplomowych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (medycyna bólu). Doświadczenie zawodowe zdobywała w Klinice Neurologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy.
Aktualnie zatrudniona na stanowisku profesora w Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie prowadzi działalność naukową m.in. w zakresie migreny i zawrotów głowy. W 2017 r. założyła AthleticoMed – Centrum Leczenia Bólu i Kontuzji w Bydgoszczy, gdzie wraz z zespołem lekarzy i fizjoterapeutów kompleksowo zajmuje się m.in. pacjentami z bólem. Specjalizuje się w leczeniu bólów głowy metodami farmakologicznymi, toksyną botulinową oraz technikami interwencyjnymi (blokady nerwów). Posiada duże doświadczenie w leczeniu migreny epizodycznej i przewlekłej oraz bólu głowy będącego skutkiem nadużywania leków przeciwbólowych.
Autorka licznych publikacji z zakresu bólów głowy w specjalistycznych czasopismach polskich i anglojęzycznych oraz aktywny uczestnik wielu konferencji, warsztatów i szkoleń w Polsce i za granicą. Od kilku lat prowadzi warsztaty i szkolenia dla lekarzy zainteresowanych bólami głowy. Jest międzynarodowym ekspertem w zakresie migreny przedsionkowej. W 2020 r. amerykańskie organizacje – Association of Migraine Disorders oraz Migraine Science Collaborative – zaprosiły ją do współpracy w opracowaniu międzynarodowych rekomendacji postępowania w leczeniu tego schorzenia. Zostały one opublikowane w 2021 r. w czasopiśmie „Frontiers of Neurology” („Care Gaps and Recommendations in Vestibular Migraine: An Expert Panel Summit”).
Za udział w wydarzeniu można otrzymać 2 punkty edukacyjne tzw. twarde. Warunkiem otrzymania certyfikatu jest wypełnienie testu z pierwszego wykładu (zalicza 60% poprawnych odpowiedzi). Certyfikat zostanie wysłany mailowo do 7 dni od daty webinaru.
Ważne informacje
Biorąc udział w tym webinarze, dowiesz się:
Dla kogo będzie interesujący?