Nagłowek WebinarNIA

Antykoncepcja awaryjna: omówienie wytycznych dla farmaceutów

Zdjęcie przewodnie webinaru

O webinarze

12 czerwca 2024 (środa) o godz. 19 zapraszamy na kurs zakończony testem weryfikującym wiedzę pt. "Antykoncepcja awaryjna: omówienie wytycznych dla farmaceutów". Partnerem webinaru jest Perrigo.

UWAGA: w webinarze mogą wziąć udział wyłącznie farmaceuci z prawem wykonywania zawodu lub technicy farmaceutyczni.

Podczas webinaru omówione zostaną wytyczne Zespołu ds. Standaryzacji Opieki Farmaceutycznej Naczelnej Izby Aptekarskiej i Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego dotyczące wystawiania recepty farmaceutycznej na antykoncepcję awaryjną z uwzględnieniem założeń pilotażu usług farmaceuty w zakresie zdrowia reprodukcyjnego.

Webinar będzie przydatny dla wszystkich farmaceutów zainteresowanych zdrowiem kobiet i wdrażaniem pilotażu. Prezentowane treści będą szczególnie pomocne dla osób zainteresowanych farmakologią środków stosowanych w antykoncepcji postkoitalnej.

Prelegentka:

mgr farm. Olga Sierpniowska - farmaceutka, pasjonatka tematów związanych ze zdrowiem i komunikacją medyczną, specjalistka farmacji aptecznej w trakcie specjalizacji z farmacji klinicznej. Redaktor naczelna "Aptekarza Polskiego" - pisma Naczelnej Izby Aptekarskiej, autorka artykułów i publikacji popularyzujących wiedzę z zakresu farmacji oraz materiałów edukacyjnych kierowanych do pacjentów. Członek Zespołu ds. Standaryzacji Opieki Farmaceutycznej Naczelnej Izby Aptekarskiej, Komisji ds. Opieki Farmaceutycznej Naczelnej Izby Aptekarskiej i Koordynator Sekcji Ginekologiczno-Położniczej Polskiego Towarzystwa Farmacji Klinicznej.

Za udział w wydarzeniu można otrzymać 2 punkty edukacyjne tzw. twarde. Warunkiem otrzymania certyfikatu jest wypełnienie testu z pierwszego wykładu (zalicza 60% poprawnych odpowiedzi). Certyfikat zostanie wysłany mailowo do 7 dni od daty webinaru.

Ważne informacje

  • warunkiem uzyskania certyfikatu przyznającego punkty edukacyjne jest zaliczenie testu wiedzy na koniec szkolenia. Test składa się z 10 pytań jednokrotnego wyboru. Zalicza minimum 60% poprawnych odpowiedzi;
  • Certyfikaty zostaną przesłane mailowo do 7 dni od daty szkolenia na adres mailowy podany przy rejestracji;
  • prosimy o uważne wpisywanie adresów mailowych oraz poprawnych danych osobowych w formularzu rejestracji, polu logowania się na wydarzenie oraz ankiecie końcowej - na ich podstawie generowane będą certyfikaty;
  • w przypadku nieotrzymania wiadomości z potwierdzeniem rejestracji należy sprawdzić folder SPAM lub skontaktować się z organizatorem: webinarnia@nia.org.pl.

Biorąc udział w tym webinarze, dowiesz się:

  • Jakie są założenia algorytmu postępowania w zakresie przeprowadzenia wywiadu z pacjentką i wystawienia recepty farmaceutycznej na antykoncepcję awaryjną. 
  • Jak integrować informacje o zdrowiu reprodukcyjnym z unikalnym kontekstem zdrowotnym i życiowym każdej pacjentki.
  • Jak odpowiadać na najczęściej zadawane pytania i obawy pacjentek, które zgłaszają się do farmaceuty w celu otrzymania antykoncepcji awaryjnej.

Dla kogo będzie interesujący?

  • farmaceutów pracujących w aptekach ogólnodostępnych i szpitalnych
  • techników farmaceutycznych