Nagłowek WebinarNIA

Fala krztuśca w Europie: możliwości profilaktyki

Zdjęcie przewodnie webinaru

O webinarze

26.06.2024 o godz. 19 zapraszamy na webinar "Fala krztuśca w Europie – możliwości profilaktyki”. Partnerami szkolenia są Sanofi oraz Hurtap.

Za udział w wydarzeniu można otrzymać 2 punkty edukacyjne tzw. twarde. Warunkiem otrzymania certyfikatu jest wypełnienie testu z pierwszego wykładu (zalicza 60% poprawnych odpowiedzi). Certyfikat zostanie wysłany mailowo do 7 dni od daty webinaru.

Prelegent:
dr hab. n. med. Ernest Kuchar -  jestem lekarzem specjalistą już od ponad 20 lat. W tym czasie uzyskałem między innymi specjalizację z medycyny sportowej, która pozostaje moją pasją oraz chorób zakaźnych, którymi zajmuję się naukowo. Zawodowo jestem aktywny w obu tych dziedzinach, na co dzień będąc kierownikiem Kliniki Pediatrii z Oddziałem Obserwacyjnym na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i pomagając najlepszym polskim sportowcom w ich zmaganiach z problemami zdrowotnymi.
W roku 1991 ukończyłem z wyróżnieniem wrocławską Akademię Medyczną. W ramach studiów podyplomowych uzyskałem trzy specjalizacje (pediatria, medycyna sportowa, choroby zakaźne) i ukończyłem Studium Zarządzania i Oceny Technologii Medycznej. Dużo czasu spędziłem dokształcając się poza granicami Polski: skończyłem szereg kursów i staży w Niemczech, Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych. Jestem stypendystą Fogarthy Foundation oraz American-Austrian Foundation. Brałem udział w szkoleniach organizowanych przez New York State University, Harvard University oraz Weil Cornell Medical College z Nowego Jorku.
Obecnie zajmuję stanowisko Kierownika Kliniki Pediatrii z Oddziałem Obserwacyjnym na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Zajmuję się chorobami infekcyjnymi, szczepieniami ochronnymi oraz leczeniem schorzeń wątroby.
W prywatnym gabinecie w Warszawie doradzam podróżnym w zakresie szczepień i profilaktyki zdrowotnej w wyprawach do najdalszych zakątków świata.
Jednocześnie jestem lekarzem klubowym i pracuję w Poradni Medycyny Sportowej.
Pomagam moim pacjentom osiągnąć najlepszą możliwą formę sportową i dobieram optymalny plan leczenia w razie urazu lub kontuzji.
Do grona moich pacjentów należą czołowi polscy sportowcy i managerowie najwyższych szczebli, którzy podobnie jak w sporcie stale rywalizują i potrzebują znakomitej kondycji i sprawności.
Należę do krajowych i międzynarodowych towarzystw naukowych, m.in. International Organisation of Sports Medicine (FIMS) oraz European Society for Paediatrc Infectious Diseases (ESPID). Współpracuję jako ekspert z portalami medycznymi i sportowymi. Jestem autorem podręcznika medycznego Atlas Chorób Zakaźnych Dzieci (2004), współtworzyłem podręcznik Medycyna Sportowa (2008) i Medycyna Podróży (2016). Mam na koncie liczne publikacje naukowe oraz tłumaczenia podręczników medycznych (m.in. MSD Manual i Interna Harrisona).

Ważne informacje

  • warunkiem uzyskania certyfikatu przyznającego punkty edukacyjne jest zaliczenie testu wiedzy na koniec szkolenia. Test składa się z 10 pytań jednokrotnego wyboru. Zalicza minimum 60% poprawnych odpowiedzi;
  • Certyfikaty zostaną przesłane mailowo do 7 dni od daty szkolenia na adres mailowy podany przy rejestracji;
  • prosimy o uważne wpisywanie adresów mailowych oraz poprawnych danych osobowych w formularzu rejestracji, polu logowania się na wydarzenie oraz ankiecie końcowej - na ich podstawie generowane będą certyfikaty;
  • w przypadku nieotrzymania wiadomości z potwierdzeniem rejestracji należy sprawdzić folder SPAM lub skontaktować się z organizatorem: webinarnia@nia.org.pl.

Biorąc udział w tym webinarze, dowiesz się:

  • informacje nt. krztuśca

Dla kogo będzie interesujący?

  • farmaceutów pracujących w aptekach ogólnodostępnych i szpitalnych