Nagłowek WebinarNIA

Podstawy patologii i epidemiologii chorób zależnych od zakażenia HPV z punktu widzenia wirusologa

Zdjęcie przewodnie webinaru

O webinarze

10 września 2024 (wtorek) zapraszamy na webinar "Podstawy patologii i epidemiologii chorób zależnych od zakażenia HPV z punktu widzenia wirusologa". Partnerem szkolenia jest firma MSD.

Webinar jest adresowany do farmaceutów w celu poszerzenia ich wiedzy na temat wirusa brodawczakowego człowieka (HPV), chorób, jakie te wirusy powodują raz sposobów profilaktyki. Wykład będzie obejmował następujące części: charakterystyka wirusów HPV; patogeneza zakażeń wirusami HPV; objawy kliniczne infekcji HPV-zależnych; epidemiologia zakażeń wirusami HPV; profilaktyka chorób HPV-zależnych oraz najczęściej spotykane przykłady dezinformacji w zakresie szczepień przeciwko HPV. 

Webinar pozwoli na zdobycie podstawowej wiedzy dotyczącej epidemiologii i patologii chorób zależnych od zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) wszystkim farmaceutom zainteresowanym prowadzeniem edukacji w zakresie profilaktyki pierwotnej schorzeń zależnych od zakażenia HPV za pomocą szczepień ochronnych jak również zainteresowanych wykonaniem takich szczepień w aptece.

Prof. dr hab. Agnieszka Szuster-Ciesielska jest pracownikiem naukowym w Katedrze Wirusologii i Immunologii Instytutu Nauk Biologicznych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jest biolożką specjalizującą się w wirusologii i immunologii z 30-letnim doświadczeniem naukowo-dydaktycznym. Podczas naukowego stażu w Stanford University School of Medicine, Department of Microbiology and Immunology w roku 2013 poszerzyła swoje kompetencje w zakresie wirusologii pracując w grupie zajmującej się badaniem wirusów Hepatitis C i Denga. Prof. Szuster-Ciesielska obecnie jest koordynatorem projektu NCN dotyczącego rozwoju astmy po inhalacji mikroskopijnych fitopatogennych grzybów. Opublikowała ponad 160 recenzowanych artykułów z zakresu wirusologii i immunologii, a Jej publikacje były cytowane ponad 1800 razy. Prof. Szuster-Ciesielska jest uznanym popularyzatorem wiedzy z zakresu wirusologii, immunologii człowieka i wakcynologii. Za swoją działalność popularyzatorską na tym polu została wyróżniona tytułem ‘Promotora wiedzy’ przez czasopismo ‘Puls Medycyny’ oraz znalazła się na liście 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie i systemie ochrony zdrowia za rok 2021 oraz 2022. 

Za udział w wydarzeniu można otrzymać 2 punkty edukacyjne tzw. twarde. Warunkiem otrzymania certyfikatu jest wypełnienie testu z pierwszego wykładu (zalicza 60% poprawnych odpowiedzi). Certyfikat zostanie wysłany mailowo do 7 dni od daty webinaru.

Ważne informacje

  • warunkiem uzyskania certyfikatu przyznającego punkty edukacyjne jest zaliczenie testu wiedzy na koniec szkolenia. Test składa się z 10 pytań jednokrotnego wyboru. Zalicza minimum 60% poprawnych odpowiedzi;
  • Certyfikaty zostaną przesłane mailowo do 7 dni od daty szkolenia na adres mailowy podany przy rejestracji;
  • prosimy o uważne wpisywanie adresów mailowych oraz poprawnych danych osobowych w formularzu rejestracji, polu logowania się na wydarzenie oraz ankiecie końcowej - na ich podstawie generowane będą certyfikaty;
  • w przypadku nieotrzymania wiadomości z potwierdzeniem rejestracji należy sprawdzić folder SPAM lub skontaktować się z organizatorem: webinarnia@nia.org.pl.

Biorąc udział w tym webinarze, dowiesz się:

  • Podstawy patologii zakażeń HPV 
  • Epidemiologia chorób zależnych od zakażenia HPV
  • Znaczenie profilaktyki pierwotnej zakażeń HPV – szczepienia ochronne 

Dla kogo będzie interesujący?

  • farmaceutów pracujących w aptekach ogólnodostępnych