Nagłowek WebinarNIA

Znaczenie profilaktyki pierwotnej chorób zależnych od HPV z punktu widzenia ginekologa/onkologa

Zdjęcie przewodnie webinaru

O webinarze

10 października o godz. 19 zapraszamy na kurs zakończony testem pt. Znaczenie profilaktyki pierwotnej chorób zależnych od HPV z punktu widzenia ginekologa/onkologa. Partnerem wydarzenia jest MSD.

Prelegent:
dr n. med. Grzegorz Głąb - specjalista ginekologii i położnictwa z 37- letnią praktyką. Adiunkt Collegium Medicum Uniwersytetu Opolskiego, Zakład Patofizjologii oraz Ginekologii i Położnictwa. Współwłaściciel Centrum Diagnostyki Ginekologiczno-Położniczej GMW oraz Ośrodka Leczenia Niepłodności Parens Opole. Od 35 lat zajmuje się diagnostyką chorób szyjki macicy, ekspert kolposkopii i cytodiagnostyki . Propagator akcji szczepień przeciw HPV i badań molekularnych HPV od 2006 roku. Autor atlasów, prac badawczych i szkoleń z zakresu patologii szyjki macicy.

W trakcie webinaru poruszy:

  • Patomechanizm raka szyjki macicy i innych chorób HPV - zależnych,
  • Aktualne metody wczesnej diagnostyki i leczenia małoinwazyjnego zmian przednowotworowych,
  • Profilaktykę pierwotną, profilaktykę poekspozycyjną i immunoterapię z zastosowaniem szczepionek przeciw HPV w codziennej praktyce.

Webinar pozwoli na zdobycie wiedzy dotyczącej konsekwencji zdrowotnych wynikających z przetrwałego zakażenia HPV, które są obserwowane w praktyce przez ginekologa-onkologa i dotyczą zmian o charakterze onkogennym jak i nieonkogennym powodowanym przez rożne typy wirusa HPV. Niniejsza wiedza może być przydatna wszystkim farmaceutom zainteresowanym prowadzeniem edukacji w zakresie profilaktyki pierwotnej schorzeń zależnych od zakażenia HPV za pomocą szczepień ochronnych jak również zainteresowanych wykonaniem takich szczepień w aptece.

Webinar jest przeznaczony wyłącznie dla farmaceutów.

Za udział w wydarzeniu można otrzymać 2 punkty edukacyjne tzw. twarde. Warunkiem otrzymania certyfikatu jest wypełnienie testu z pierwszego wykładu (zalicza 60% poprawnych odpowiedzi). Certyfikat zostanie wysłany mailowo do 7 dni od daty webinaru.

Ważne informacje

  • warunkiem uzyskania certyfikatu przyznającego punkty edukacyjne jest zaliczenie testu wiedzy na koniec szkolenia. Test składa się z 10 pytań jednokrotnego wyboru. Zalicza minimum 60% poprawnych odpowiedzi;
  • Certyfikaty zostaną przesłane mailowo do 7 dni od daty szkolenia na adres mailowy podany przy rejestracji;
  • prosimy o uważne wpisywanie adresów mailowych oraz poprawnych danych osobowych w formularzu rejestracji, polu logowania się na wydarzenie oraz ankiecie końcowej - na ich podstawie generowane będą certyfikaty;
  • w przypadku nieotrzymania wiadomości z potwierdzeniem rejestracji należy sprawdzić folder SPAM lub skontaktować się z organizatorem: webinarnia@nia.org.pl.

Biorąc udział w tym webinarze, dowiesz się:

  • Jakie są metody diagnostyki zakażeń HPV?
  • Jakie są konsekwencje zakażenia HPV?
  • Jakie są metody skutecznej profilaktyki pierwotnej i wtórnej zakażeń HPV i co wpływa na tą skuteczność?

Dla kogo będzie interesujący?

  • farmaceutów pracujących w aptekach ogólnodostępnych