Odchudzenie a leczenie otyłości – jaka jest różnica?
O webinarze
23 października 2024 (środa) o godz. 19 zapraszamy na kurs zakończony testem weryfikującym wiedzę pt. "Odchudzenie a leczenie otyłości – jaka jest różnica?". Współorganizatorem webinaru jest firma Novo Nordisk.
Podczas szkolenia Prelegentki (lekarka i farmaceutka) przedstawią aspekty otyłości jako choroby przewlekłej oraz omówią ścieżkę pacjenta od diagnozy do rozpoczęcia leczenia otyłości. Zwrócą uwagę na praktyczne aspekty leczenia osób chorujących na otyłość, w tym, gdzie znaleźć lekarza, który leczy otyłość. Przedstawią elementy zmiany stylu życia (cztery filary leczenia otyłości) oraz farmakoterapię na dobry start leczenia otyłości.
W webinarze mogą wziąć udział farmaceuci i technicy farmaceutyczni.
Prelegentki:
dr n. med. Marta Walczak - jestem specjalistą chorób wewnętrznych, hipertensjologii oraz kardiologii. Pracuję w Poradni Nadciśnienia Tętniczego i Zaburzeń Metabolicznych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Poznaniu. Ponadto jestem adiunktem w Klinice Chorób Wewnętrznych i Zaburzeń Metabolicznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W 2004 roku ukończyłam Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. W 2015 uzyskałam tytuł doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy pt. „Wpływ terapii hipotensyjnej na wybrane markery ryzyka sercowo-naczyniowego u chorych z nadciśnieniem tętniczym”. W ramach ustawicznego kształcenia naukowego i zawodowego ukończyłam: Podyplomowe Studium Zarządzania w Opiece Zdrowotnej, Niestacjonarne Podyplomowe Studium Dietetyki i Poradnictwa Żywieniowego oraz Biostatystykę w Naukach Medycznych. W kręgu moich zainteresowań klinicznych i naukowych jest diagnostyka i leczenie nadciśnienia tętniczego, choroby niedokrwiennej serca, niewydolności serca, a także nowoczesna farmakoterapia zaburzeń gospodarki lipidowej (certyfikowany lipidolog), węglowodanowej oraz otyłości (współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości-PTLO oraz współautor Wytycznych leczenia choroby otyłościowej PTLO). Duży nacisk kładę na działania profilaktyczne w zakresie chorób układu sercowo-naczyniowego.
mgr farm. Paulina Front - farmaceutka, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jestem aktywna w social mediach pokazując pracę farmaceuty „od kuchni”. Wspieram wszelkie działania mające na celu rozwój usług farmaceutycznych i zwiększenia roli farmaceuty w systemie ochrony zdrowia.
Za udział w wydarzeniu można otrzymać 2 punkty edukacyjne tzw. twarde. Warunkiem otrzymania certyfikatu jest wypełnienie testu z pierwszego wykładu (zalicza 60% poprawnych odpowiedzi). Certyfikat zostanie wysłany mailowo do 7 dni od daty webinaru.
Ważne informacje
Biorąc udział w tym webinarze, dowiesz się:
Dla kogo będzie interesujący?