Migotanie przedsionków – kluczowy czynnik ryzyka udarów mózgu: nowoczesne podejście do farmakoterapii i profilaktyki
O webinarze
5 listopada 2024 (wtorek) o godz. 19 zapraszamy na kurs zakończony testem weryfikującym wiedzę pt. Migotanie przedsionków – kluczowy czynnik ryzyka udarów mózgu: nowoczesne podejście do farmakoterapii i profilaktyki.
Partnerem webinaru jest firma ChDE.
Wykład dotyczy roli migotania przedsionków (AF) w rozwoju udarów mózgu oraz skutecznych strategii terapeutycznych. Omówione zostaną mechanizmy powstawania AF, jego wpływ na powstawanie zakrzepów oraz znaczenie profilaktyki przeciwzakrzepowej. Wykład przedstawi nowoczesne podejście do antykoagulacji, porównując tradycyjne leki (warfaryna) z nowymi doustnymi antykoagulantami (NOACs), uwzględniając ich skuteczność i ryzyko. Podjęte zostaną także tematy wyzwań klinicznych, takich jak zarządzanie pacjentami z przeciwwskazaniami do antykoagulacji oraz nowatorskie metody leczenia, np. okluzja uszka lewego przedsionka.
Prelegent:
dr hab. n. med. Adam Janas ukończył Śląski Uniwersytet Medyczny, uzyskał stopień doktora nauk medycznych w 2015 roku, a habilitację w 2021 roku. Jest specjalistą w dziedzinie kardiologii interwencyjnej, z bogatym doświadczeniem w leczeniu pacjentów z chorobami serca oraz prowadzeniu badań klinicznych. Na co dzień pracuje w X Oddziale Kardiologii Inwazyjnej American Heart of Poland w Tychach, gdzie angażuje się w nowoczesne terapie kardiologiczne. Jest również aktywny naukowo, współpracując z wieloma ośrodkami badawczymi, jest także profesorem oraz kierownikiem Kliniki Kardiologii na Uniwersytecie im. Andrzeja Frycza- Modrzewskiego w Krakowie.
Za udział w wydarzeniu można otrzymać 2 punkty edukacyjne tzw. twarde. Warunkiem otrzymania certyfikatu jest wypełnienie testu z pierwszego wykładu (zalicza 60% poprawnych odpowiedzi). Certyfikat zostanie wysłany mailowo do 7 dni od daty webinaru.
Ważne informacje
Biorąc udział w tym webinarze, dowiesz się:
Dla kogo będzie interesujący?