Nagłowek WebinarNIA

Nadciśnienie tętnicze, migotanie przedsionków i udar – oczami eksperta w teorii i praktyce

Zdjęcie przewodnie webinaru

O webinarze

28 listopada 2024 (czwartek) o godz. 19 zapraszamy na kurs zakończony testem weryfikującym wiedzę pt. Nadciśnienie tętnicze, migotanie przedsionków i udar – oczami eksperta w teorii i praktyce. 

Partnerem webinaru jest firma Novamed.

Webinar pogłębi wiedzę farmaceutów na temat diagnozowania oraz kompleksowej opieki nad pacjentami z nadciśnieniem tętniczym i migotaniem przedsionków. Szkolenie skoncentruje się na najlepszych praktykach pomiaru ciśnienia tętniczego, skutecznej detekcji migotania przedsionków oraz interwencjach farmaceutycznych zgodnych z najnowszymi wytycznymi PTNT i ESH. Uczestnicy zdobędą praktyczne umiejętności niezbędne do skutecznego wsparcia pacjentów, w tym edukacji na temat terapii oraz samodzielnej kontroli stanu zdrowia.

Prelegentka:

Prof. dr hab. med. Agata Magdalena Bielecka-Dąbrowa, FESC, FHFA, to wybitna specjalistka w dziedzinie kardiologii, kierowniczka Kliniki Kardiologii i Wad Wrodzonych w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi oraz Pracowni Diagnostyki Kardiologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Jest członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz przewodniczącą Oddziału Łódzkiego PTK, co świadczy o jej niekwestionowanej roli w rozwijaniu kardiologii w Polsce.
Prof. Bielecka-Dąbrowa zdobyła bogate doświadczenie międzynarodowe podczas specjalistycznych staży w Royal Perth Hospital w Australii oraz University Medical Centre Goettingen w Niemczech. Prowadziła oraz uczestniczyła w licznych projektach badawczych finansowanych przez takie instytucje jak Komisja Europejska i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Autorka ponad 150 uznanych publikacji naukowych, jest również cenioną recenzentką w renomowanych czasopismach naukowych, m.in. ESC Heart Failure Journal i Scientific Reports, co potwierdza jej wysoką pozycję w świecie nauki. Jako promotorka doktoratów 13 utalentowanych naukowców oraz współpracowniczka czołowych wydziałów w kraju i za granicą, odgrywa kluczową rolę w międzynarodowych badaniach kardiologicznych. Wyróżniona prestiżowym tytułem Medwomen 2023 oraz stypendium L'Oréal i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla Kobiet w Nauce, jest przykładem liderki, autorytetu i inspiracji dla przyszłych pokoleń.
Dzięki swojemu zaangażowaniu, wiedzy i pasji, prof. Agata Bielecka-Dąbrowa wyznacza najwyższe standardy w kardiologii. Przyczynia się do znaczącego postępu w diagnostyce i leczeniu niewydolności serca oraz rozwoju nowoczesnych technologii telemedycznych. Jest nie tylko wybitnym naukowcem, ale również mentorką wspierającą młode talenty, co czyni ją jedną z najbardziej szanowanych i wpływowych postaci w dziedzinie kardiologii.

Za udział w wydarzeniu można otrzymać 2 punkty edukacyjne tzw. twarde. Warunkiem otrzymania certyfikatu jest wypełnienie testu z pierwszego wykładu (zalicza 60% poprawnych odpowiedzi). Certyfikat zostanie wysłany mailowo do 7 dni od daty webinaru.

Ważne informacje

  • warunkiem uzyskania certyfikatu przyznającego punkty edukacyjne jest zaliczenie testu wiedzy na koniec szkolenia. Test składa się z 10 pytań jednokrotnego wyboru. Zalicza minimum 60% poprawnych odpowiedzi;
  • Certyfikaty zostaną przesłane mailowo do 7 dni od daty szkolenia na adres mailowy podany przy rejestracji;
  • prosimy o uważne wpisywanie adresów mailowych oraz poprawnych danych osobowych w formularzu rejestracji, polu logowania się na wydarzenie oraz ankiecie końcowej - na ich podstawie generowane będą certyfikaty;
  • w przypadku nieotrzymania wiadomości z potwierdzeniem rejestracji należy sprawdzić folder SPAM lub skontaktować się z organizatorem: webinarnia@nia.org.pl.

Biorąc udział w tym webinarze, dowiesz się:

  • Podstawy nadciśnienia tętniczego, migotania przedsionków i udaru.
  • Jak wspierać pacjentów w terapii, edukując ich na temat bezpiecznego stosowania leków przeciwnadciśnieniowych oraz antykoagulacyjnych.
  • Jak rozpoznawać potencjalne interakcje między lekami i efektywnie monitorować przestrzeganie zaleceń terapeutycznych przez pacjentów.
  • Jak zastosować najnowsze wytyczne PTNT i ESH w praktycznej opiece farmaceutycznej, aby zapewnić zgodność leczenia z aktualnymi standardami.
  • Jak prawidłowo dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego unikając typowych błędów oraz jak fachowo interpretować wyniki.

Dla kogo będzie interesujący?

  • farmaceutów pracujących w aptekach ogólnodostępnych i szpitalnych
  • techników farmaceutycznych
  • studentów farmacji