Nagłowek WebinarNIA

Oparzenia u dzieci od A do Z. Webinar w ramach kampanii STOP oparzeniom u dzieci

Zdjęcie przewodnie webinaru

O webinarze

11 grudnia 2024 (środa) o godz. 19 zapraszamy na kurs zakończony testem weryfikującym wiedzę pt. Oparzenia u dzieci od A do Z. Webinar w ramach kampanii STOP oparzeniom u dzieci. Partnerem webinaru jest Fundacja Po Oparzeniu.

Dzięki webinarowi farmaceuci wzbogacą swoją wiedzę na temat skutecznej pierwszej pomocy oraz dalszego leczenia oparzeń u najmłodszych pacjentów. Uczestnicy webinaru zgłębią różnorodne aspekty dotyczące zapobiegania oparzeniom oraz nauczą się, jak skutecznie reagować w sytuacjach kryzysowych. Podczas spotkania ratownik medyczny zaprezentuje w sposób ciekawy i praktyczny, jak udzielić pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, oferując wiedzę, która może uratować życie dziecka. Ekspert przedstawi również możliwości dalszego leczenia oparzeń w domu, co pozwoli rodzicom i opiekunom lepiej zrozumieć, jak postępować w powrocie do zdrowia.

Webinar  dedykowany jest farmaceutom, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy oraz dalszego leczenia oparzeń u dzieci. Uczestnicy zdobędą praktyczne umiejętności, które pozwolą im lepiej wspierać rodziców i opiekunów w sytuacjach kryzysowych.

Prelegenci:

mgr farm. Małgorzata Chmielak - magister farmacji, kierownik apteki ogólnodostępnej z punktem szczepień i gabinetem opieki farmaceutycznej. Przewodnicząca Komisji Nauki i Szkolenia Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie. Członek Zarządu Stowarzyszenia Naukowego Leczenia Ran, Liderka Zespołu Interdyscyplinarnego przy Stowarzyszeniu Naukowym Leczenia Ran, Członek Komitetu Naukowego Forum Leczenia Ran 2024 ,Panelista FLR 2021,FLR 2023, wykładowczyni akademicka.

Wojciech Machowski - licencjonowany ratownik medyczny z 16-letnim doświadczeniem. Przez 7 lat pracował jako dyspozytor medyczny, obecnie jako Wojewódzki Koordynator Ratownictwa Medycznego w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Jako pasjonat pierwszej pomocy pełni również rolę instruktora, dzieląc się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi. Regularnie występuje w programie TVP Nauka „Na wszelki wypadek", gdzie angażuje się w edukację społeczeństwa na temat bezpieczeństwa. Wśród osiągnięć, które są dla niego szczególnie ważne, wyróżnia się współkoordynacja akcji ratunkowej na Giewoncie w 2019 roku, za co został odznaczony przez Prezydenta RP.

Za udział w wydarzeniu można otrzymać 2 punkty edukacyjne tzw. twarde. Warunkiem otrzymania certyfikatu jest wypełnienie testu z pierwszego wykładu (zalicza 60% poprawnych odpowiedzi). Certyfikat zostanie wysłany mailowo do 7 dni od daty webinaru.

Ważne informacje

  • warunkiem uzyskania certyfikatu przyznającego punkty edukacyjne jest zaliczenie testu wiedzy na koniec szkolenia. Test składa się z 10 pytań jednokrotnego wyboru. Zalicza minimum 60% poprawnych odpowiedzi;
  • Certyfikaty zostaną przesłane mailowo do 7 dni od daty szkolenia na adres mailowy podany przy rejestracji;
  • prosimy o uważne wpisywanie adresów mailowych oraz poprawnych danych osobowych w formularzu rejestracji, polu logowania się na wydarzenie oraz ankiecie końcowej - na ich podstawie generowane będą certyfikaty;
  • w przypadku nieotrzymania wiadomości z potwierdzeniem rejestracji należy sprawdzić folder SPAM lub skontaktować się z organizatorem: webinarnia@nia.org.pl.

Biorąc udział w tym webinarze, dowiesz się:

  • Praktycznych porad jak uniknąć oparzeń u dzieci 
  • Udzielania pierwszej pomocy podczas oparzeń u dzieci
  • Dalszego leczenia oparzeń u dzieci 

Dla kogo będzie interesujący?

  • farmaceutów pracujących w aptekach ogólnodostępnych i szpitalnych
  • techników farmaceutycznych
  • studentów farmacji