Nagłowek WebinarNIA

Nikotynowa Terapia Zastępcza: wskazania dla pacjentów z chorobami onkologicznymi i pulmonologicznymi

Zdjęcie przewodnie webinaru

O webinarze

27 maja o godz. 19 zapraszamy na webinar "Nikotynowa Terapia Zastępcza: wskazania dla pacjentów z chorobami onkologicznymi i pulmonologicznymi". Partnerem wydarzenia jest firma Kenvue.

Webinar został zorganizowany z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Bez Papierosa (31 maja). Jest skierowany do wszystkich farmaceutów - pracowników pierwszego stołu, bo każdy z nich prędzej czy później spotka pacjenta z uzależnieniem od nałogu, który dodatkowo zmaga się z chorobami układu oddechowego czy nowotworami. 

Sylwetka prelegentki:

Dr n. med. i dr n. o zdrowiu Magdalena Cedzyńska - psycholog (Uniwersytet Warszawski, Wydział Psychologii), psychoterapeutka (Profesjonalna Szkoła Psychoterapii przy SWPS). Od 20 lat zaangażowana w działania na rzecz prewencji pierwotnej nowotworów, edukację środowisk medycznych oraz ograniczanie zdrowotnych następstw palenia tytoniu w Polsce szczególnie w zagadnienia dotyczące leczenia Zespołu Uzależnienia od Tytoniu. Od 2002 kierownik Poradni Pomocy Palącym przy Centrum Onkologii-Instytucie w Warszawie. Kieruje również ogólnopolską Telefoniczną Poradnią Pomocy dla Osób Palących. Współautorka akredytowanego przez Ministerstwo Zdrowia kursu diagnostyki i leczenia zespołu uzależnienia od tytoniu oraz autorskich warsztatów dla palaczy. Posiada wieloletnie doświadczenie w pomocy osobom palącym (indywidualnym, grupom). Koordynatorka wielu krajowych i międzynarodowych projektów badawczych. Jest współautorką ponad 20 publikacji naukowych (recenzowanych), rozdziałów w książkach, monografii i programów edukacyjnych. Członkini grupy roboczej, która wydała najnowsze (2022) „Wytyczne leczenia uzależnienia od nikotyny” we współpracy z WHO Polska. Członek Europejskiego Zarządu Międzynarodowej Sieci Kobiet Przeciwko Paleniu Tytoniu (International Network of Women Against Tobacco). Ekspertka merytoryczna kampanii „Nie spal się na starcie” oraz kampanii „Stop Fake Friends”, kierowanych do młodzieży. Za swoją działalność otrzymała odznakę Złote Płuca Fundacji Promocja Zdrowia. 

Za udział w wydarzeniu można otrzymać 2 punkty edukacyjne tzw. twarde. Warunkiem otrzymania certyfikatu jest wypełnienie testu z pierwszego wykładu (zalicza 60% poprawnych odpowiedzi). Certyfikat zostanie wysłany mailowo do 7 dni od daty webinaru.

Ważne informacje

  • warunkiem uzyskania certyfikatu przyznającego punkty edukacyjne jest zaliczenie testu wiedzy na koniec szkolenia. Test składa się z 10 pytań jednokrotnego wyboru. Zalicza minimum 60% poprawnych odpowiedzi;
  • Certyfikaty zostaną przesłane mailowo do 7 dni od daty szkolenia na adres mailowy podany przy rejestracji;
  • prosimy o uważne wpisywanie adresów mailowych oraz poprawnych danych osobowych w formularzu rejestracji, polu logowania się na wydarzenie oraz ankiecie końcowej - na ich podstawie generowane będą certyfikaty;
  • w przypadku nieotrzymania wiadomości z potwierdzeniem rejestracji należy sprawdzić folder SPAM lub skontaktować się z organizatorem: webinarnia@nia.org.pl.

Biorąc udział w tym webinarze, dowiesz się:

  • Wskazania do rzucenia palenia i wapowania.
  • Interakcje lekowe. 
  • Jak działa NTZ – działanie na receptory nikotynowe, produkty krótko- i długodziałające.
  • NTZ jako wsparcie w rzucaniu palenia u pacjentów ze wskazaniem do natychmiastowego zaprzestania palenia.

Dla kogo będzie interesujący?

  • farmaceutów pracujących w aptekach ogólnodostępnych i szpitalnych
  • studentów farmacji