Zapraszamy na kurs zakończony testem weryfikującym wiedzę w formie nagrania pt. "Skuteczność i innowacja w probiotykoterapii dopochwowej. Rola probiotyków w zdrowiu intymnym kobiet", który odbył się 29.04.2025 r.
Partnerem webinaru jest firma Verco.
Prelegentka:
dr n. med. Karina Barszczewska
Doktor nauk medycznych, specjalistka ginekologii i położnictwa, w trakcie drugiej specjalizacji lekarskiej z seksuologii. Ekspertka w dziedzinie ginekologii regeneracyjnej oraz szkoleniowiec w tym zakresie. Aktywna prelegentka na krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych, w tym na prestiżowym IMCAS w Paryżu 2025 - największej konferencji na świecie poświęconej medycynie estetycznej, regeneracyjnej i plastycznej. Pomysłodawczyni i organizatorka wydarzeń „Kobiety dla Kobiet" oraz „Camp na obcasach" Absolwentka | Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z zakresu medycyny estetycznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. W 2022 roku obroniła doktorat na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, badając ekspresje kinaz AURORA A i AURORA B w raku jajnika oraz u kobiet z mutacja BRCA1. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 w Bydgoszczy, Klinice Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii SPSK nr 1 w Lublinie oraz w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Ukończyła prestiżowe szkolenia z ginekologii estetycznej i regeneracyjnej, m.in. u dr. Alexandra Badera w Londynie. W 2024 roku znalazła się w gronie 100 osób wyróżnionych przez Forbes Women i fundacje SEXEDPL za zaangażowanie w szerzenie rzetelnej edukacji seksualnej w Polsce. Prywatnie miłośniczką zwierząt, tańca i podroży.
Webinar będzie poświęcony kluczowym informacjom dotyczącym bakterii z rodzaju Lactobacillus, które są integralną częścią mikrobioty pochwy. Omówimy, jak istotne jest utrzymanie zdrowej mikrobioty oraz jakie czynniki mogą prowadzić do jej zaburzeń, co może skutkować infekcjami intymnymi. Skupimy się na różnych profilach pacjentek, przedstawiając przykładowe schematy postępowania w przypadku utrzymania lub przywrócenia prawidłowej mikrobioty pochwy.
Za udział w wydarzeniu można otrzymać 2 punkty edukacyjne tzw. "twarde". Punkty przysługują mgr farmacji.
Ważne informacje:
Warunkiem otrzymania certyfikatu jest wypełnienie testu (zalicza 60% poprawnych odpowiedzi).
Certyfikat będzie do pobrania na platformie na koncie użytkownika.
Biorąc udział w tym webinarze, dowiesz się:
Jaki jest skład mikrobioty pochwy Polek - dominacja bakterii z rodzaju Lactobacillus
Jaka jest rola mikrobioty pochwy oraz jakie czynniki wpływają na jej destabilizację
Jakie są przykładowe schematy postępowania w oparciu o profile pacjentek